Puhelin:  045 65 11 505

Sähköposti:cia@stallsolbacka.fi

Mestaruuskisat


Vuosittain kilpaillaan sekä Etelä-Suomen alueen että valtakunnalliset ratsastuskoulumestaruudet. Vuonna 2018 Stall Solbacka pääsi ensimmästä kertaa osallistumaan.

Vuosittain kilpaillaan sekä Etelä-Suomen alueen että valtakunnalliset ratsastuskoulumestaruudet. Vuonna 2018 Stall Solbacka pääsi ensimmästä kertaa osallistumaan.
Vuosi Ratsastaja Hevonen Sija Mestaruus, laji
         
2020 RKO-mestaruus    1. Paras estekoulu
2020 RKO-mestaruus    3. Estejoukkue
2020 ESRA joukkuekisa   3 Estejoukkue
2020 Vilma Suominen Life´s Good 1.  ESRA junnumestaruus, koulu
2020 Heidi Tauriainen Polyman XO 2.  ESRA sennumestaruus, este
2020 Petra Lehtinen Koh-I-Noor Unique 3. ESRA sennumestaruus, este
2020 Laura Hämäläinen Kapriano 3.  RKO-mestaruus, aikuisfinaali ko
2020 Tiina Anttonen Sebastian V 1.  RKO-mestaruus sennut re
2020 Ella Sorsa Koh-I-Noor Unique 3. RKO-mestaruus sennut re
2020 Petra Lehtinen Koh-I-Noor Unique 11. RKO-mestaruus, sennufinaali ko
2020 Heidi Tauriainen Loket 10. RKO-mestaruus, sennufinaali ko
2020 Tiina Anttonen Life´s Good 15. RKO-mestaruus, sennufinaali ko
2020 Martta Telama Kadee 16. RKO-mestaruus, sennufinaali ko
2020 Heli Lummaa Loket 14. RKO-mestaruus, aikuisfinaali ko
2020 Anni Rauma Kadee 15. RKO-mestaruus, aikuisfinaali ko
2020 Vilma Suominen Polyman XO 9.  RKO-mestaruus junnut re
2020 Petra Lehtinen Koh-I-Noor Unique 6. RKO-mestaruus sennut re
2020 Heidi Viljanen Sebastian V 7. RKO-mestaruus sennut re
2020 Marja Kokko Hemingway 9. RKO-mestaruus sennut re
2020 Nora Saarnisalo Tyrolien 13. RKO-mestaruus sennut re
         
2019 ESRA joukkuekisa   1.  Estejoukkue
2019 Julia Kärkkäinen Loket 3. ESRA junnumestaruus, koulu
2019 Ira Sjövall Loket 1. ESRA sennumestaruus, koulu
2019 Susanna Arvela Enter II 2.  ESRA sennumestaruus, este
2019 Julia Kärkkäinen Loket 10. RKO-mestaruus, junnufinaali ko
2019 Saaga Auvinen Moondelight Linus 13. RKO-mestaruus,junnufinaali ko
2019 Paula Leva Hot Bouton de Rose 7. RKO-mestaruus, aikuisratsastajat ko
2019 Ira Sjövall Loket 7. RKO-mestaruus, sennufinaali ko
2019 Julia Kärkkäinen Koh-I-Noor Unique 11. RKO-mestaruus junnut re
2019 Susanna Arvela Enter II 10. RKO-mestaruus sennut re
2019 Marja Kokko Flaiders 8. RKO-mestaruus sennut re
         
2018 Melissa Nordman Moondelight Linus 3. ESRA ponimestaruus, koulu
2018 Melissa Nordman Moondelight Linus 3. Varjomestaruudet, ponit, koulu
2018 Martta Telama Dance con Bube Carrus 3.  Varjomestaruudet, juniorit, koulu
2018 Siiri Saarinen Enter II 3.  Varjomestaruudet, seniorit, koulu

TAKKULA 2018


Yhteystiedot

Puhelin:045 65 11 505
Sähköposti: cia@stallsolbacka.fi

Lepsämäntie 316
01800 Klaukkala

Y-tunnus: 2701297-6

Suomen Ratsastajainliitto
  • Hopoti
  • NoShout